تبلیغات
گفتگوی دینی - دروغ 1

http://up.vbiran.ir/images/kvvv99w484ezf4gex3.jpg

تماس با مدیر
ایمیل : Skipper.2012@Yahoo.Com

اطلاعیه : به نویسنده ای توانا در زمینه ی نویسندگی، برای ارسال مطالبی غیر از مباحث گناه شناسی نیازمندیم. کسانی که علاقه و توانایی دارند، با ارائه ی ایمیل در نظرات خصوصی و یا بخش تماس با مدیر، با ما در ارتباط باشند.
اطلاعیه : با عرض سلام و احترام به اطلاع میرسانیم به زودی و پس از اتمام سلسله مباحث گناه شناسی، مسابقه ای در همین رابطه برگزار خواهیم کرد و جوایزی به نفرات برگزیده اهدا خواهد شد ان شاء الله.

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

سلام علیکم . امیدوارم حال شیعیان حضرت بقیه الله (عج) خوب باشه .

تصمیم گرفتم از این پست به بعد ان شاء الله به حول قوه ی الهی شروع کنیم گناهان رو بررسی کردن . البته فکر نمیکنم برسیم همه ی گناهان رو معرفی کنیم بلکه مواردی که نیاز هست رو ان شاء الله کار میکنیم . به امید خدا فعلا میخوایم روی دروغ تمرکز کنیم و لازمه بدونید این متونی که مینویسم از کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب خلاصه میکنم . فقط امیدوارم دوستان همکاری لازم رو در بخش نظرات داشته باشن و نظرات خودشونو اعلام کنن . 

در اول کتاب شهید دستغیب 40 مورد از عواقب واقعا بد این گناه رو بیان میکنن که بنده 10 مورد از اون رو که بنظرم جالب اومد رو مینویسم و یه سری نکات هم پایین بعضی موارد مینویسم با اجازه !

1- دروغگو ملعون است : دروغگو مورد خشم و غضب خداست چنانکه در آیه ی لعان است . ( ان لعنه الله علیه ان کان من الکاذبین سوره 24 ایه 7 )

2- دروغ از شراب بدتر است : حضرت باقر (ع) فرمود خداوند برای شر قفلهائی قرار داده و کلید آن شراب است و دروغ بدتر از شراب است . ( اصول کافی کتاب الایمان و الکفر باب الکذب ص 339 ج 2 )

با این اوصاف باید مردم روی دروغ نگفتن تا شراب نخوردن حساس تر باشن . البته جفتش مهمه هاا . خدای ناکرده نرید شراب بخورید بگید فلانی گفت .

3- بوی گند دروغ : دروغگو، بواسطه ی دروغ بوی دهانش در قیامت گندیده است .

ما که نمیتونیم وقتی یکی روزه هست و دهنش بو میده رو تحمل کنیم چه برسه به این موارد .

برای خواندن متن اصلی به ادامه مطلب مراجعه کنید .


4- دروغ مانع چشیدن طعم ایمان است : حضرت علی (ع) : نمیچشد بنده ای طعم ایمانرا مگر اینکه انواع دروغ را ترک نماید جدی یا مزاح . ( کافی باب الایمان والکفر ص 340 )

ان شاء الله درمورد دروغ به سبک مزاح بحث خواهیم کرد .

5- دروغ بدترین رباهاست : از حیث عذاب شدیدتر است . ( وسائل الشیعه ج5 کتاب حج باب 138 ص 574 حدیث 12 )

خدایا این دروغ رو از جامعه ی ما و مخصوصا این ربا رو از جامعه ی بانکی ما ریشه کن، کن .

6- دروغگو از نمازشب محروم است : در نتیجه از برکاتی که این عبادت بزرگ دارد محروم میماند . ( بحارالانوار )

درد بزرگیه واقعا ! نماز شب یه چیزیه ها . من یه چی میگم شما یه چی میشنوید !

7- فرار ملک : ملائکه از بوی گندش فرار میکنند چنانچه مضمون حدیث نبوی (ص) است . ( مستدرک )

8- دروغ فراموشی می آورد : از حضرت صادق (ع) است که از مجازات دروغگو آنست که خداوند فراموشی را بر او مسلط میگرداند ( وسائل الشیعه کتاب حج ص 573 باب 138 حدیث 7 ) پس دروغی میگوید و آنرا فراموش مینماید و بعد خبری می دهد که منافی با دروغ اولی است و خود را نزد مردم رسوا میسازد.

اینو فکر کنم غالبا دوستان تجربه داشتن !

9- دروغگو قابل رفاقت و برادری نیست : حضرت امیرالمومنین (ع) فرمود : مسلمان باید از دوستی و برادری دروغگو بپرهیزد زیرا بسبب دروغ گفتن اگر راست هم بگوید باورکرده نمیشود . ( وسائل الشیعه  کتاب حج باب 138 ص 573 حدیث 6 )

10- بسته شدن راه هدایت : خداوند او را هدایت نمیکند و راه حق را نشانش نمیدهد. ( ان الله لایهدی من هو مسرف کذاب )

خب دوستان امیدوارم از این پست راضی بوده باشید . ان شاء الله سر فرصت به مسائل دیگه هم میپردازیم .

التماس دعا . والسلامنوشته شده توسط الـــعبد در پنجشنبه 15 تیر 1391 و ساعت 01:54 ق.ظ [+] | نظرات ()