تبلیغات
گفتگوی دینی - نعوظ

http://up.vbiran.ir/images/kvvv99w484ezf4gex3.jpg

تماس با مدیر
ایمیل : Skipper.2012@Yahoo.Com

اطلاعیه : به نویسنده ای توانا در زمینه ی نویسندگی، برای ارسال مطالبی غیر از مباحث گناه شناسی نیازمندیم. کسانی که علاقه و توانایی دارند، با ارائه ی ایمیل در نظرات خصوصی و یا بخش تماس با مدیر، با ما در ارتباط باشند.
اطلاعیه : با عرض سلام و احترام به اطلاع میرسانیم به زودی و پس از اتمام سلسله مباحث گناه شناسی، مسابقه ای در همین رابطه برگزار خواهیم کرد و جوایزی به نفرات برگزیده اهدا خواهد شد ان شاء الله.

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

http://up.vbiran.ir/images/a5xbbwz0stzo3nqyx2wx.jpg
  • نعوظ چیست ؟
  • آیا نعوظ، طبیعی است ؟
  • آیا نعوظ، درمانی دارد ؟
  • آیا نعوظ، گناه است ؟
  • آیا تفکر گناه با حاصل شدن نعوظ، گناه است ؟
  • دیدن فیلم های مستهجن، گناه است ؟
  • خوف افتادن به گناه چیست ؟
  • اشکال ندارد نعوظ با قصد تحریک حاصل شود ؟
  • راه کاهش شهوت چیست ؟
  • نظرات مراجع درباره نعوظ چیست ؟     
برای خواندن متن اصلی به ادامه مطلب مراجعه کنید .
نعوظ چیست ؟ سفت شدن و بزرگ شدن آلت تناسلی در مردان را نعوظ میگویند .
آیا نعوظ طبیعی است ؟ برخی از نوجوانان و جوانان، زیاد دچار نعوظ میشوند و اصلا نترسند زیرا نعوظ، در سیر رشد آنها موضوعیت دارد. اصطلاحی میگوید : انسان عذب (مجرد)، درخت هم ببیند تحریک میشود . پس با این حساب، جای ترس و اضطرابی باقی نمی ماند ان شاء الله.
آیا نعوظ درمانی دارد ؟ همانطور که اشاره شد، نعوظ یک چیز عادی میباشد که درمان خاصی برای آن تجویز نشده است بلکه شخص باید این سیر را در مدت زمانی طی کند.
آیا نعوظ گناه است ؟ با تفاسیر بالا و مطالب دیگر به این نتیجه میرسیم که صرف نعوظ گناه نیست بلکه اگر نعوظ با مواردی همراه شود، گناه خواهد بود :
1- اگر نعوظ با امر مستهجنی حاصل شود گناه خواهد بود :
فیلم، عکس، سخن و هر کار مستهجنی، چه با قصد تحریک و چه بی قصد تحریک انجام دادنش حرام است.
بعنوان مثال فیلم مستهجن به فیلمی گفته میشود که در آن خانم ها بصورت عریان و نیمه عریان حضور دارند و فرقی ندارد با صحنه ای که تنها یک خانم بصورت عریان یا نیمه عریان حضور دارد. همچنین میتوان برای مستهجن بودن یا نبودن یک امر، تعریف دیگری نیز کرد و آن این است که چیزی که نوعا تحریک کننده است، مستهجن است. نکته ی دیگری که در ذیل این مورد، قابل ذکر است این است که اگر فیلم یا امری، نوعا تحریک کننده نباشد اما شخص تحریک شود، نباید آن را ببیند.
2- گناه است اگر انسان عمدا خود را تحریک کند :
این مورد، با مورد بالا، بی ارتباط نیست. اگر انسان عمدا با هر کاری خودش را تحریک کند، گناه خواهد بود.
3-اگر در کاری که خوف گناه در آن هست نعوظ حاصل شود، گناه خواهد بود :
خوف افتادن به گناه یعنی ترس از اینکه انسان به گناهی مانند انزال منی ( خودارضایی ) بیفتد. بنابر گفته ی دفتر آیت الله خامنه ای باید برای صدق خوف افتادن به گناه، احتمال قوی بدهد.
آیا فکر گناه، گناه است ؟ در پاسخ باید بگوییم خیر؛ فکر گناه، گناه نیست پس اگر نعوظ به همراه تفکر گناه حاصل شود، اشکالی ندارد. اما احتیاط شدید این است که انسان از فکر گناه هم دوری کند زیرا تفکر گناه، در مواردی به گناه منجر میشود و همچنین اساتید اخلاق فکر گناه را عامل تیرگی دل میدانند هرچند به گناه منجر نشود.
راه کاهش شهوت چیست ؟ حجت الاسلام والمسلمین جاودان : تلاش کنید تا وضو، غسل و نماز صحیح را انجام دهید و در کنارش این دو کار را انجام دهید : 1- غذای خودتان را کنترل کنید و از حجم و کیفیت آن بکاهید. اگر غذا کنترل شود، شهوت تحت کنترل در می آید؛ هر چه بیشتر بیشتر. 2- ورزش کنید؛ ورزش شنا، کوهنوری، ورزش های رزمی. حتما و بطور پیگیر یکی از این ورزش ها را انتخاب کنید. بنظر من سومی ( ورزش های رزمی ) بسیار خوب است البته با حساب و کتاب و زیر نظر مربی و استاد درست.
نظرات مراجع درباره نعوظ چیست ؟ قابل ذکر است آن مطالب شرعی که از نعوظ گفتیم، نظر تمامی مراجع است.

نوشته شده توسط الـــعبد در یکشنبه 5 شهریور 1391 و ساعت 04:46 ب.ظ [+] | نظرات ()